PREDSTAVITEVPROGRAMNOVICELOST&FOUNDKONTAKTARHIVGALERIJA

sreda, 25. marec 2009

12:00 - Projekcija
LJUBLJANSKI MEDNARODNI FESTIVAL KRATKEGA FILMA

LJUBLJANSKI MEDNARODNI FESTIVAL KRATKEGA FILMA je trodnevni filmski val, na katerem se bo predstavilo okrog 100 kratkih filmov različnih žanrov (igrani, animirani, dokumentarni in eksperimentalni filmi) iz približno 40 dežel celega sveta.  Program festivala je na uradni internetni strani festivala www.geocities.com/lisff2009 in na blogu festivala http://festivalkratkegafilma.blogspot.com/,  kjer boste našli razpored vseh pripravljenih projekcij. Festival predstavlja neodvisno mednarodno produkcijo kratkih filmov in daje priložnost mladim filmskim ustvarjalcem, da se predstavijo širši publiki v Ljubljani in regiji. Festivalske novice bodo objavljene na internetni strani festivala.

12:00  - 14:00
WORLD DOC, DOKUMENTARNI  SVET


Vzponi in padci/Up and Down  (Toomas Järvet, Spain, 26')
 Zgodba o treh ljudeh iz Barcelone, razpetih med tem, kar si želijo in kar morajo delati.

Fetiš fotografija: odgovori na vprašanja /Fetish Photography; Questions Answered (Suzana Zalokar, Ireland, 5')
Kako irski fotograf Hector Heathwood in njegovi modeli dojemajo fetišno fotografijo.

Peggy, Denis, Lauviah  (Carlo Guillermo Proto Canada, 15')
Tričlanska slepa družina dobi v roke Super 8 mm kamero.

Glòries (Nikogaršnja zemlja)/Glòries (Nobody’s Land) (Jaime Quinto, Spain, 25')
V vsaki sodobni metropoli obstajajo prostori obsojeni na pozabo.

Apple & Ei (Ahmet Tas, Germany, 6')
V Berlinu štirikrat tedensko, 8 ur dnevno turški emigranti kličejo...

Rdeči pesek /Red Sands (David Procter, UK, 25')
Bikoborba nosi stigmo živalske krutosti ter hkrati dražest in eleganco tradicije.

Cobra G8 (Cobra g, Cobra t, Portugal)
Anonimni moški išče sledi politične revolucije med množico ljudi na vrhu G8 v Heiligendammu.


14:00 do 16:00
WORLD ANIMATION, ANIMIRANI  SVET


Ponovitev /Repeat (Aleš Jána, Czech republic, 7')
V hiši živi moški, ki se vsako jutro bojujeje z demonom v obliki alkohola.

Uboge duše /Poor Souls
(Lynn Gerlach, Switzerland, 5')
Saga o mladem pastirju, ki vodi svoje ovce v alpsko kočo sredi ničesar.

Manfred  (Daniel Zwimpfer, Switzerland, 4')
Zgodba o moškem s prevelikim nosom.

Luna /Moon (Zsuzsanna Paal, Hungary, 3')
Nenehno kroženje ter ciklično ponavljanje vplivata na človeško življenje.

Joystick (Kevin Richards, UK, 4')
Risani animirani film raziskuje soodvisno naravo odnosov.

Kamor greš, tam si /Wherever you go there you are (Sara Barbas, Portugal/UK, 2')
Deklica, ženska in starejša gospa v nenehnem gibanju.

Rad bi klepetal /I would like to talk (Rozi Bekes, Hungary, 5')
Predmeti ob swingu pripovedujejo človeške zgodbe.

Nepremično življenje /Still Life (Eva Korda, Hungary, 6')
Od tišine vesolja, skozi mozaik življenja, do večnosti.

Pomlad /Springtime
(Maria Bjorklund, Finland, 2')
Spreminjamo se kot letni časi.

Osamljenost /Solitude (Mehrdad Sheikhan, Iran, 10')
Orjaški kamen je tisoče let osamljen živel na pustem planetu.

Planer /Agenda (Diek Grobler, South africa, 7')
Zgodba o pomočnici, ki servira čaj.

Akvarij /Aquarium (Denizcan Yüzgül, Czech republic, 5’)
Zgodba o preprosti družini iz 21. stoletja, ki še vedno misli, da ribe živijo v akvariju.

Zlinska juha /Zlin Soup (Akila Nazli Kaya Czech republic, 8')
Zakaj je češko mesto Zlin tako čudno?

Slikar neba /The Painter of Skies (Jorge Morais Valle, Portugal, 25')
Nori slikar poskuša najti rešitev za večne nevihte.

Epidemija/Epidemie (Daniel Stanchev, Czech republic, 6')
Povsod Shitcat - nekoč nas bo ugnobil!

Naša zgodbica/Little tale of us
(Amene Eslami, Iran, 6')
Moški poskuša ignorirati otroka v sebi tako, da ga skrije v steklenico.

WORLD FICTION, SVET IGRANI
16:00 do 18:00


Rubinasta poroka /Ruby Wedding
(Andrzej Mankowski Poland, 40')
Sodobna komedija o Anki, njenem možu Mundeku, in upokojenemu sosedu Kazimierzu.

Pohlepen kot prašič /Greedy as a Pig
(Ismael Nava Alejos, Mexico, 10')
Pištole, prevare, denar, dva otroka in pretkana mesarica.

9 ur brez spanca /9 Hours Without Sleep (Nastia Palchikova, Russia, 23')
Kako se sodobni ljudje soočajo z osamljenostjo?

Drake (Christoph Rainer, Austria, 5')
Moška silhueta poskuša razsvetliti svet v trenutku lepote.

Kje je Estel?/Where is Estel?  (Jared Katsiane, ZDA, 3')
Včeraj se je Estel pridružila mladinskemu vojaškemu programu.

Pomota/Blunder  (Simon J. Riley, UK, 11')
Jack, prodajni menedžer, je priča ugrabitvi ženske, ki se rekreira s tekom.

 Fading Away (Fabian Giessler, Germany, 13')
Martha in Herbert sta poročena desetletja.

Kozarec vode /A Glass of Water (Adriana N. Yurcovich, Argentina, 10')
Starejša ženska poseda ob skodelici čaja, v sosednji ulici deček ukrade torbico.


18:00 do 20:00
BALKAN FILM BAZAAR


Avtosugestija /Autosuggestion (Vasilis Siafakas, Greece, 12', experiment)
Moški skuša preživeti, ne da bi se zavedal, da se nenehno giblje po tanki črti.

Vae Soli (Neva Ivanec in Filip Roži?, Croatia, 2', animation)
 Zgodba o minskih poljih kot jo pripoveduje moški na uničenem planetu.

Ura/The Clock (David Sipoš, Slovenia, 10', fiction)
Zgodba o očetu in sinu osnovana na kratki zgodbi Edija Torkarja.

Cubbiculum Vitae (Rastko Kuki?, Serbia, 7', animation)
Odraščanje.

Usodni pohlep/Fatal Greed (Martin Marzidovšek, Slovenia, 11', fiction)
 Nekdanji upokojeni direktor občasno »na črno« posoja denar in veča svoje bogastvo.

Pazi se medveda /Beware of bear (Victoria Vellopoulou, Greece, 20', fiction)
 Fotograf Angelos prispe v odmaknjeno vasico v Epirju.

Prehranjevalna veriga/Food Chain  (Miha Šubic, Slovenia, 3', animation)
So na vrhu prehranjevalne verige res le najmočnejši?

Ti meni, jaz tebi /You scratch my back, I’ll scratch yours (Irena Škori?, Croatia, 29')
 Ste se kdaj vprašali, kaj se skriva za časopisnimi malimi oglasi?
 



« nazaj


POLETNI PROGRAM JUNIJ-AVGUST 2020
 Klub Gromka v sodelovanju z Galerijo Alkatraz z junijem oživljamo Trg brez zgodovinskega spomina. Vabljeni v pop-up `prizorišče`, ki ga bomo vsakič napolnili z novo vsebino in kjer se ...
[ preberi več... ]




layout:vax - 2008 - code:primz