
|
|
četrtek, 12. maj 201620:30 - Moonlee koncertBERNAYS PROPAGANDA (Mak) + ŽEN (Hr) + HOT TEARS (ZDA) Koncertni cikel Moonleenizacija:
Bernays Propaganda (Skopje, MK)
promocija nove plošÄe "Politika"
Žen (Zagreb, HR)
Hot Tears (Philadelphia, ZDA)
Moonlee Records in RdeÄe zore / Red Dawns s skupnimi moÄmi napovedujejo pisan koncertni trojÄek.
Ena najmoÄnejših in prepriÄljivejših koncertnih sil v širši regiji, politiÄno angažirana post-punk zasedba iz Makedonije Bernays Propaganda, je letošnjega marca izdala svoj Äetrti polnokrvni album "Politika" (Moonlee Records), ki ga bo predstavila na promocijskem koncertu v Äetrtek, 12. maja 2016 v Klubu Gromka v Ljubljani. V aprilu in maju se Bernays Propaganda odpravljajo na obsežno enomeseÄno evropsko turnejo, ljubljanski koncert, kot eden zadnjih na turneji, pa bo zagotovo prikazal zasedbo v dobro naoljeni in uigrani luÄi s prenovljenim in svežim zvokom!
OzraÄje bo ogrevala zagrebška zasedba Žen, ki s svojimi intrigantno prepletenimi inštrumentalnimi in vokalnimi aranžmaji v povezavi z vizualnimi projekcijami popeljejo poslušalca na barvito popotovanje s postanki na postajah psihadelije, post-rocka, indie rocka in shoegaza.
Na koncertu boste lahko prisluhnili tudi Hot Tears, glasbenemu projektu Molly Fischer, rojene v San Franciscu. Njena glasba je Äudovit preplet temaÄnega, zasanjanega in mistiÄnega folk rocka, ki vas bo zaÄaral in omehÄal kolena.
*************************************************************************
BERNAYS PROPAGANDA
Bernays Propaganda je politiÄno angažirana post-punk zasedba iz Makedonije, neumorna koncertna sila, ki brez dlake na jeziku opozarja na družbene krivice že vse od svojih zaÄetkov. Le malokatera zasedba se lahko pohvali s tolikšnim številom koncertov, saj ima zasedba pod pasom veÄ evropskih turnej, ter celo šest-tedensko turnejo po ZDA. V aprilu se odpravljajo na novo enomeseÄno evropsko turnejo, katere sklepni del bo tudi koncert v Klubu Gromka.
Na promocijskemu koncertu bodo Bernays Propaganda predstavili svoj najnovejši, Äetrti album "Politika" (Moonlee Records), ki je marsikoga presenetil s svojim svežim zvokom, ki je odraz prenovljene zasedbe. Nov material se tako spogleduje z elektronskim new-wavom v stilu New Order in The Notwist, ki je kitaram odvzel nekaj ostrih robov, skladbam pa po novem tempo narekuje ritem masÌŒina. Pogumna poteza skupine, ki si je za svoj cÌŒetrti album drznila spremeniti svoj zvok ter s tem razsÌŒiriti svoj glasbeni izraz. Obeta se nam prava koncertna poslastica, ki je ne gre zamuditi!
https://bernayspropaganda.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/bernayspropaganda
https://www.youtube.com/watch?v=VUF7qHvPtkc (Laži me, laži me)
ŽEN
Zagrebška avdio-vizualna all-girl senzacija Žen, katere zaÄetki segajo v leto 2009, slovi kot koncertna atrakcija, ki te popelje na barvito popotovanje s postanki na postajah psihadelije, post-rocka, indie rocka in shoegaza!
Žen s svojimi intrigantno prepletenimi inštrumentalnimi in vokalnimi aranžmaji, v povezavi s projekcijami tvori zaokroženo celoto, ki ne skriva svojih pop senzibilnosti in zveni skrajno sveže in dostopno, navkljub podtalni kompleksnosti njenih sestavnih delov. Žen so lansko jesen izdale svoj drugi album "Jantar" za dunajsko queer-feministiÄno založbo Unrecords in francosko Vox Project,
ki žanje odliÄne odzive. Hkrati pa punce s koncerti po Balkanu in srednji Evropi poÄasi, a vztrajno širijo krog zvestih fanoov.
https://www.facebook.com/xzenxzen/
https://xzen.bandcamp.com/
https://www.youtube.com/watch?v=AsJPEmTtC6c (Kraj poÄetak)
https://www.youtube.com/watch?v=7emRo5U4nd8 (Žal)
https://www.youtube.com/watch?v=dOe41xYhicg (Igra protona elektrona i neutrona)
HOT TEARS
Molly Fischer ustvarja in nastopa pod imenom Hot Tears od leta 2012. Njene skladbe so nalezljive, hipnotiÄne in ambientalne balade, iz katerih vejeta otožnost in ranljiv optimizem. Njen nastop je skromen, a hkrati poln izjemne prezence, saj poleg Äudovitega petja in brenkanja na kitaro, istoÄasno igra tudi na bas boben in kraguljÄke.
Na albumu "The Chorus" izdanem v zaÄetku 2014 pri založbi Rumbletowne, jo na violonÄelu spremlja Erica Freas (RVIVR). Na koncertu bo predstavila tudi nove pesmi, ki bodo jeseni izšle na novem EP-ju.
Molly Fischer je glasbeno aktivna tudi v zasedbi Songs for Moms in kot so-organizatorka Queer Rock Campa v Olympiji, Washinghtonu in Girls Rock Campu v Oaklandu, Kaliforniji.
https://www.hothottears.com/
https://www.facebook.com/Hot-Tears-417943718276243/
http://hottears.bandcamp.com/
https://youtu.be/Cmcdi9sQJhU (Follow me) « nazajkomentarji 
|
|
ODPRTO 2024 Odprto kliÄe, odpiramo Gromko! Odprto, koronsko dete, se iz poletja premika v jesen. Prej koncerti na dvorišÄu, a zdaj zaradi mnogoterih dejavnikov ponovno v dvorani. In ker smo let... [ preberi več... ]
 |